Naštěstí se tyto mořské plody a maso nedostanou na něčí talíř


Dodávku převážející přes 70 kg mořských plodů, masa a masných výrobků v nevhodných podmínkách a při nedodržení požadovaných teplot zastavila hlídka celní správy v Želenici na Mostecku. Na místo proto přivolala veterinární inspektory.

„Veterinární inspektoři na místě zjistili, že vozidlo přepravovalo téměř 73 kg potravin živočišného původu bez označení a bez dokladů o původu. Navíc přepravce neměl od krajské veterinární správy požadovanou registraci pro přepravu potravin živočišného původu. Největší podíl mezi potravinami měly s téměř 40 kily mražené balené mořské plody, dále pak dodávka převážela opracovanou nebalenou drůbež, neoznačené masné výrobky, nebalené vepřové maso a opracované vepřové žaludky,“ popisuje Petr Vorlíček, tiskový mluvčí Státní veterinární správy a dodává: „Mražené potraviny jevily známky opakovaného zamrazování, což legislativa zakazuje, a byly přepravovány při vyšší teplotě, než -18 °C, což je teplota stanovena výrobcem. Část mražených potravin nebyla označena nebo byla po datu minimální trvanlivosti.“

Veterinární inspektoři vše znehodnotili obarvením a přepravci nařídili jejich neškodné odstranění v asanačním podniku. Přepravci podle veterinárního zákona hrozí pokuta ve výši až 1 milion korun.