Návrat tradice a slavné značky do Ústí nad Labem


Kdy přesně vyrobil v Rynolticích pan Jiří Schicht první jádrové mýdlo s Jelenem, dnes už asi nikdo nezjistí. Jisté je však to, že mu dne 6. července 1848 bylo vydáno živnostenské povolení na výrobu jádrového mýdla. Z Rynoltic se v roce 1882 společnost přestěhovala do Ústí nad Labem, které pro výrobu i distribuci poskytovalo mnohem lepší možnosti. Od té doby zažívalo jádrové mýdlo s Jelenem a spolu s ním i společnost Schicht velký rozmach.

Mýdlo se prodávalo po celém světě, rekordní rok zaznamenalo v roce 1911, kdy se ho prodalo na 300 miliónů kusů. Společnost přežila obě války, po té druhé byl nicméně její majetek zkonfiskován a Schichtovy závody byly znárodněny a přejmenovány na Severočeské tukové závody. Jádrové mýdlo se vyrábělo dál, sláva společnosti ale postupně upadala.

Velký obrat pro Jelena přišel v roce 2016. Značka prošla kompletním redesignem a úpravou receptur. Mýdlo bylo zabaleno do krabičky z přírodního papíru.  Jelen už dávno také neznamená pouze jádrové mýdlo. Přibyla celá řada dalších produktů. K zakoupení je i ve formě gelu a pracího prášku.

Mezi zákazníky je velmi oblíbený i tekutý gel na ruční praní. Všechny produkty jsou co nejšetrnější k přírodě, pokožce i peněžence. Jejich receptury jsou dermatologicky testovány, prací prášek je navíc dle klinického testování SZÚ vhodný pro praní oděvů dětí do tří let a osob s citlivou pokožkou.

Na podzim roku 2017 byl představen Jelen na nádobí a Jelen Kondicionér – Avivážní prostředek s konopným olejem. Pro naše zákazníky chystáme také Jelen na podlahy. A není to jen Jelen, čemu se chce naše společnost věnovat. Vedle Jelena je nově redesignováno i Namo, které se dočkalo výrazného vylepšení receptury. Namo PRO slouží vedle namáčení prádla a změkčování vody i k ochraně pračky před rzí a vodním kamenem.

Nejen Ústečané již určitě stihli zaregistrovat, že v polovině roku došlo k otevření Jeleního krámku a prádelny. Zatímco Jelení krámek je otevřený od pondělí do soboty, vyprat si v prádelně můžete každý den od 8:30 do 20:00. Přijďte nás do krámku navštívit, rádi vás uvidíme.