Nedoplatky a pokuty vymáhají celníci úspěšně

  •  

Skoro 187 milionů korun vybrali od začátku roku pracovníci celního úřadu na severu Čech. Za poplatky a odvody byla na účty připsána částka téměř 158 milionů korun. Další částka ve výši bezmála 30 milionů korun připadla na pokuty, které zaměstnanci celní správy vybrali či vymohli.

„Například od Policie ČR převzali během prvního pololetí pracovníci ústeckého celního úřadu k vymáhání 4 412 pokut za dopravní přestupky, které byly uloženy v blokovém řízení a na místě nebyly uhrazeny, tzn. na složenku. Vybrat a vymoci se podařilo více než 16 milionů korun,“ sdělil Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí celního úřadu.

Na severu Čech se daří dlužníky k placení přimět poměrně úspěšně, nicméně najdou se i tací, které přesvědčí až exekuce.

„V prvním pololetí letošního roku rozeslali referenti, zabývající se vymáháním, dlužníkům 1 070 vyrozumění o nedoplatku a vydali 7 712 exekučních příkazů. Na bankovní účty sáhli 3 828 osobám, na mzdy dlužníků přímo u zaměstnavatelů si sáhli ve 3 308 případech. Ve 4 případech došlo až na exekuci věcí movitých. Dlužníci až poté nedoplatek uhradili, pokud by tak ve stanovené lhůtě neučinili, celní úřad by zajištěné věci nabídl v dražbě. Nedoplatky pomáhají vymáhat i kolegové vykonávající každodenní dohled v terénu, kteří mají také přístup do databáze dlužníků. Nezaplacené pokuty řeší s kontrolovanými řidiči či prodejci i několikrát za den,“ doplňuje tiskový mluvčí.

 

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*