Nedostatek policistů v kraji budou řešit s ministrem i policejním prezidentem


Právě snižující se počet policistů v našem regionu byl nejdiskutovanějším tématem posledního jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje.

Všichni členové v čele s hejtmanem Oldřichem Bubeníčkem i náměstkem hejtmana pro bezpečnost Martinem Klikou se shodli na aktuálním nedostatku členů policejního sboru v kraji. S touto skutečností radní seznámilo vedení krajské policie. Schůze bezpečnostní rady se zúčastnil i nový ředitel Krajského vojenského velitelství v Ústí nad Labem Petr Gajdoš.

„Bezpečnostní rada se seznámila se zprávou o bezpečnostní situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území našeho kraje za první pololetí letošního roku. Tíží nás nejen stále nižší počet policistů, ale také zejména jejich odchody k jiným policejním útvarům mimo území našeho kraje. Budeme tuto situaci řešit s ministrem vnitra a policejním prezidentem,“ uvedl po jednání rady hejtman Oldřich Bubeníček.

Ve zprávě o bezpečnostní situaci také zazněla i informace o poklesu zjištěné kriminality o 7,4 % oproti prvnímu pololetí loňského roku.

„V rámci republiky všechny kraje a obce nejsou rovny. Je nutné ke každému území přistupovat zvlášť a budeme apelovat na příslušných místech, aby se podařilo pro náš kraj získat takové podmínky, které přivedou další policisty do ulic a také je tu udrží,“ doplnil náměstek hejtmana Martin Klika.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*