Nejčastěji jezdí řidiči bez pásů

Foto: Policie ČR

V první polovině tohoto týdne probíhala v Ústeckém kraji policejní akce, při které policisté zkontrolovali 333 vozidel a zjistili celkem 184 dopravních přestupků. Podle policejní mluvčí Šárky Poláčkové bylo nejčastějším prohřeškem překročení nejvyšší povolené rychlosti, které policisté řešili ve 46 případech.

„Nepoužití bezpečnostních pásů pokutovali policisté ve 34 případech a nepoužití zádržného systému v 5 případech. Celkem 10 vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu. U 8 řidičů zaznamenaly hlídky držení telefonu nebo jiného hovorového nebo záznamového zařízení a rovněž 8 řidičů se dopustilo přestupku na železničním přejezdu. Požití alkoholických nápojů řidiči policisté tentokrát řešit nemuseli, jeden řidič ale měl pozitivní test na návykovou látku. Kromě toho přistihly hlídky za volantem 2 šoféry, kteří u sebe neměli řidičský průkaz, a zastavily také 12 vozidel bez dálniční známky,“ popisuje Šárka Poláčková a dodává, že dopravního přestupku se dopustili i dva chodci.

Řidičům bylo  uloženo 174 blokových pokut ve výši 105 000 korun. Deset závažnějších přestupků bylo postoupeno správním orgánům obcí.