Nejpozději do konce června proběhnou na Teplicku senátní volby


Doplňovací senátní volby na Teplicku by se měly uskutečnit nejpozději do 30. června. S tímto termínem počítá návrh zákona, který vypracovalo ministerstvo vnitra.

První kolo voleb by se tak konalo nejpozději 19. a 20. června a případné druhé kolo by mohlo být 26. a 27. června. Doplňující volby byly vyhlášeny kvůli náhlému úmrtí předsedy Senátu Jaroslava Kubery.

Ministerstvo vnitra tak reagovalo na rozhodnutí Nejvyššího správního soudu. Podle tohoto rozhodnutí vláda tím, že volby odložila kvůli epidemii koronaviru, jednala mimo svou pravomoc. Kabinet měl předložit parlamentu zákon o odložení voleb a sněmovna ho měla projednat zrychleně v aktuálním stavu legislativní nouze.

O křeslo senátora se na Teplicku uchází deset kandidátů. Mezi nimi je teplický primátor Hynek Hanza, hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček nebo ředitel gymnázia Zdeněk Bergman.

Podle informace ministerstva vnitra i přes odklad zůstávají vše v souvislosti s konáním voleb v platnosti. Jde například o registraci kandidátů nebo jmenování členů okrskových volebních komisí.

První kolo doplňovacích voleb na Teplicku bylo v plánu 27. a 28. března, druhé se mělo konat 3. a 4. dubna. Vítěz se ujme mandátu na zbytek volebního období Jaroslava Kubery.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*