Očkovací centra by měla být v provozu do konce srpna


Očkování proti covidu podstoupilo do poloviny června už více než 337 tisíc obyvatel v kraji, z toho 170 tisíc lidí dostalo obě dávky vakcíny. Celkový počet vyočkovaných dávek se přehoupl přes 510 560.

„Překonání hranice půl milionu dávek nás velmi těší, je za tím ohromný kus práce všech lidí, kteří se na očkování podílejí. Nejvíc nás ale těší zájem lidí o očkování,“ říká hlavní hygienička Krajské zdravotní Dana Vaculíková. Největší zájem o očkování byl podle ní v kategorii lidí starších osmdesáti let a nejčastěji se lidé očkují ve velkokapacitním centru v budově bývalého univerzitního rektorátu v Ústí nad Labem, kam denně přijde až jeden tisíc lidí.

První dávku očkování má zhruba 42 % obyvatel Ústeckého kraje a 21 % lidí už má očkování ukončené. Kraj proto během léta postupně uzavře dosavadní velká očkovací centra a přesune je zpět do nemocnic. Už koncem července by měla ukončit velkokapacitní činnost očkovací centra v Teplicích a Rumburku. Koncem srpna pak v Litoměřicích, Mostě, Děčíně a Ústí nad Labem.