Očkovací centrum v Mostě otevírá


Očkování proti nemoci COVID-19 ve Sportovní hale Most může začít. Centrum zahájí činnost pro veřejnost již ve čtvrtek 22. dubna, jako první velkokapacitní očkovací centrum v Ústeckém kraji. Do malé haly areálu se očkovací místo přesouvá z mostecké nemocnice a bude fungovat každý den včetně víkendů od 8:00 do 18:00 hodin.

„Moderní očkovací centrum umožní všem zájemcům o očkování mnohem komfortnější proces očkování. Důležitá je bezbariérovost a parkovací kapacita, prostředí sportovní haly obě tato kritéria splňuje. Věřím, že kapacita tohoto očkovacího centra bude plně využita a postupně i navyšována tak, jak budou do Ústeckého kraje navyšovány i dodávky vakcín v následujících týdnech a dalších měsících,“ sdělil při prohlídce centra hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller.

„Jsem velice rád, že pomůžeme přispět k urychlení procesu proočkování a budeme zas o krok blíže k návratu do normálního života. Ve sportovní hale vzniklo komfortní očkovací centrum, které je schopné zajistit vakcinaci až 1000 osob denně. Kromě toho je celý prostor bezbariérový, má samostatný vchod, velkou jednotnou plochu, dobrou dostupnost veřejnou dopravou a možnost k parkování. Teď si budeme držet palce, aby bylo dostatek vakcín a očkovací tým měl dostatek práce,“ řekl mostecký primátor Jan Paparega.

Ve čtvrtek 22. a v pátek 23. dubna bude pro všechny, kdo se dostaví na očkování ještě do mostecké nemocnice, zajištěna v půlhodinovém intervalu kyvadlová doprava do velkokapacitního centra ve sportovní hale.

Zajímá vás, jak připravené velkokapacitní očkovací centrum ve sportovní hale v Mostě vypadá? Podívejte se na 3D virtuální prohlídku na adrese https://my.matterport.com/show/?m=Li1Tg3jJzu8,  kterou nechalo zpracovat město Most.

 

Nové očkovací centrum v Mostě:

Sportovní hala Most, a.s., tř. Budovatelů 112/7, vstup z ulice U Sportovní haly, 434 01 Most

PROVOZNÍ DOBA: Po – Ne 8:00-18:00 hodin