Opatření trvají nadále, znovu změna v časech nakupování seniorů


Kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru pokračují veškerá opatření, která vláda vydala v nouzovém stavu a prodlužují se do 1. dubna. Oznámil to ministr vnitra Jan Hamáček na tiskové konferenci.

Nadále platí zákaz volného pohybu. Občané by neměli opouštět své domovy bez pádného důvodu. Za pádný důvod je považována cesta do práce, nezbytná cesta za rodinou nebo do obchodu s potravinami a lékárny.

Stav nouze platí v České republice od 12. března, od 14. března jsou uzavřené restaurace a obchody s výjimkou potravin, drogerie či lékáren. Platí také zákaz poskytování služeb v provozovnách. Možný je stále jen výdej pokrmů okénkem nebo prodej jídla s sebou.

Otevřené jsou prodejny potravin, lékárny, drogerie, prodejny výpočetní techniky, malých domácích zvířat a potřeb pro ně, novin a časopisů, zahrádkářství, květinářství nebo prodeje zdravotnických prostředků.

Další úpravou je, že senioři budou nově ve velkých obchodech nakupovat od 08:00 do 10:00, v menších obchodech už omezení platit nebude.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*