Panika není na místě, říká hejtman kraje


Na případný výskyt virového onemocnění Covid-19, takzvaného koronaviru na území kraje reaguje i Bezpečnostní rada Ústeckého kraje. Ta dnes projednala připravenost nemocnic i záchranářů na případný výskyt viru.

Podle ředitelky Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Lenky Šimůnkové není třeba panikařit, ani podnikat jiné speciální kroky, například předzásobovat se jídlem, pitím a léky.

„Virus Covid-19 alias takzvaný koronavir se z laického pohledu v zásadě neliší od běžných chřipkových onemocnění. Plošnému šíření nejde zcela zabránit, ale s průběhem podobných epidemií mají relevantní subjekty krajské státní správy, včetně specializovaných zdravotnických zařízení v rámci Krajské zdravotní zkušenosti z předchozích let,“ říká.

V současné době čeká na ústeckém infekčním oddělení na výsledky testu na koronavirus jedna žena, která se vracela z Japonska přes Jižní Koreu.

V souvislosti s nákazou Covid-19 nakoupí kraj respirátory, které bude distribuovat mezi praktické lékaře. Peníze na jejich nákup uvolní z fondu pro mimořádné události. „K panice důvod není, kromě jednoho případu, v kraji nic jiného není,“ doplnil hejtman kraje Oldřich bubeníček

O všem důležitém a aktuálním najdete informace na webu Státního zdravotního ústav (www.szu.cz), který dále také zřídil informační telefonickou linku, kam je možnost se obrátit, pokud potřebujete v souvislosti s koronavirem poradit. Infolinka je k dispozici denně v čase od 9:00 do 21:00 hodin na telefonním čísle: +420 724 810 106.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*