Park inspirace hostil Rodinný den


Rodinný den v oblíbeném Parku inspirace přilákal přes dva tisíce návštěvníků. Tradiční akce pro rodiny s dětmi se ve Velkých Žernosekách konala už potřetí a díky hezkému počasí a nabitému celodennímu programu se letos těšila zatím největší účasti.

Děti vyráběly masky v tvořivé dílně, kde si vyzkoušely také zajímavou práci dráteníka a vyrobily si krásné dárky pro radost. Doslova útokem pak vzaly divadelní pohádku Jeden rybník a dva vodníci v podání teplického Divadla Krabice. Součástí představení byla také letošní novinka v podobě tomboly. Té se mohl zúčastnit každý, kdo absolvoval všechna soutěžní stanoviště připravené hry Na beton to dáme! Zajímavou atrakcí byla také prohlídka místního hausbótu.

Návštěvníci se mohli občerstvit buď v místním kiosku, nebo si nakoupit pochutiny od lokálních výrobců. Na stáncích regionálního jarmarku byly k dostání uzeniny, sýry, sladké pečivo i zdravé potraviny, ale také káva, med, nebo květiny.

Kdo Rodinný den promeškal, nemusí smutnit. Park inspirace, který provozuje společnost CS Beton známa zejména svými výrobky pro zahradní architekturu, je otevřen celoročně jak pro ty, kteří chtějí načerpat inspiraci pro svou vlastní zahradu, tak pro výletníky nebo cyklisty, kteří jen chtějí spočinout v příjemném prostředí nebo se občerstvit.