Peníze putují mezi lidi zasažené ničivou bouří


Jeden milion korun z darů Karlovarského a Plzeňského kraje rozdělili radní Ústeckého kraje mezi čtrnáct nejvíce zasažených obyvatel obcí Stebno a Klůček. Tyto obce v létě postihla neobvyklá živelní pohroma, která v nich způsobila rozsáhlé škody na majetku. Kromě peněz z pojistek a sbírek tak zasažení získají i finanční pomoc a podporu od Ústeckého kraje.

„Plníme slib, který jsme dali občanům zasažených obcí. Po dohodě a konzultaci s vedením obou obcí jsme poslali peníze těm nejzasaženějším a nejpotřebnějším. Celkem jsme rozdělili milion korun. Příjemci už mají finanční pomoc na svých účtech a věřím, že jim alespoň trochu ulehčí nesnadnou situaci a pomůže při opravách poničených domů,“ řekl hejtman Jan Schiller.

Ústecký kraj získal pro obyvatele zasažené pohromou finanční dar od Plzeňského kraje a Karlovarského kraje, od každého ve výši 500 000 korun. Z Fondu pro mimořádné události již dříve kraj daroval 2 miliony korun městu Kryry, pod které spadá nejvíce postižená obecní část v Ústeckém kraji Stebno. Obec Blatno obdržela od Ústeckého kraje na odstraňování následků ničivé bouře 200 tisíc korun a obec Liběšice, pod kterou spadá obecní část Kluček zasažená bleskovou povodní, dostala od Ústeckého kraje 500 tisíc korun.