Pes celníků vyčmuchal ve vlacích marihuanu. Nezmátla ho ani káva, ani pepř

Foto: Celní správa ČR

Vycvičený služební pes celníků Adeiheid si během jednoho dne připsal ve vlacích tři úspěšné záchyty drog. Celníci nasadili při kontrole vlakových spojů i služebního psa vycvičeného k vyhledávání omamných a psychotropních látek.

„V rychlíku „Krušnohor“ směřujícího z Ústí nad Labem do Chebu se služební pes zastavil u černého batohu, ve kterém celníci nalezli plechovou dózu a v ní v zatahovacím igelitovém sáčku 18 gramů sušené látky rostlinného původu. Provedený test reagoval pozitivně na cannabis, tedy marihuanu,“ popisuje Jiří Nejedlý, tiskový mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

A dodává, že hned při zpáteční cestě se služebnímu psovi zalíbil červený batoh ležící na sedadle vedle cestujícího muže. Po kontrole celníci objevili v kapse batohu plechovou dózu s kávou, která měla zamaskovat, tak trochu netypický obsah. Ve stahovací folii dvě alobalové kuličky, které v kávě celníci objevili. U obou se pod první alobalovou vrstvou ještě nacházel mletý pepř. Až pod druhou vrstvou teprve celníci objevili marihuanu, a to 11,4 gramů. I přesto všechno se služební pes ošálit nenechal.

Do třetice si hlídka celníků vybrala ke kontrole mezinárodní spoj EC Hungaria. Služební pes v kupé označil velký šedočerný batoh, ke kterému se přihlásila mladá Slovenka. V přední kapse celníci objevili skleněnou dutinku, papírky a drtičku se zbytky rostlinné látky. Následující důkladná kontrola zavazadla odhalila plechovou dózu a sklenici se sušenou látkou rostlinného původu s typickým zápachem marihuany Dohromady bezmála 381 gramů. I tady provedený test reagoval pozitivně na cannabis.

Všechny tři cestující pětatřicetiletého muže z Mostu, šestadvacetiletého muže z Děčína a čtyřiadvacetiletou ženu z Trenčína předali celníci policistům k dalšímu šetření.

 


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*