Pes v autě našel skoro čtvrt kila marihuany


Od začátku roku evidují ústečtí celníci již jedenáct případů odhalení omamných a psychotropních látek ve vozidlech. Silniční kontroly byly provedeny konkrétně na Děčínsku, Litoměřicku, Mostecku a Lounsku. Celníci při nich odhalili a zajistili celkem 354 gramů marihuany, bezmála dva gramy pervitinu, gram amfetaminu, drtičku a další propriety. V odhalování drog celníkům pomáhali i služební psi speciálně vycvičení na vyhledávání omamných a psychotropních látek.

Podle tiskového mluvčího celního úřadu Jiřího Nejedlého jeden z výraznějších záchytů se odehrál v uplynulých dnech, když si mobilní hlídka celníků ve Štětí vytipovala ke kontrole osobní vozidlo Ford Fiesta. Osádku tvořil 21letý řidič a 25letá spolujezdkyně. Jelikož se z vozidla linul marihuanový odér, nasadili celníci na kontrolu vozidla služebního psa. Ten označil opěradlo řidiče a zavazadlový prostor. Celníci poté nalezli ve skleněných dózách i plastových krabičkách téměř čtvrt kilogramu jim známé sušiny s vůní marihuany.

Na další zajímavý případ narazila hlídka koncem ledna, kdy celníci na silnici I/7 nedaleko obce Chlumčany zastavili bílou dodávku VW transportér, jehož osádku tvořili dva muži ve věku 32 a 37 let. Celníci provedli orientační stěr z interiéru vozidla, který pozitivně reagoval na cannabis a pustili se do důkladné kontroly. V přihrádkách vozidla a oděvních součástkách cestující osádky nalezli celkem 68 gramů marihuany a gram amfetaminu.

Během loňského roku ústečtí celníci odhalili při silničních kontrolách drogy v 78 případech a zajistili celkem bezmála čtyři kilogramy omamných a psychotropních látek.