Piráti na Ústecku si zvolili nové vedení


Piráti v Ústeckém kraji si během uplynulého měsíce zvolili nové předsednictvo, tomu stávajícímu totiž vypršel dvouletý mandát. Novým předsedou se stal Vladimír Vlach ze Žatce. Ten tak nahradil dosavadního předsedu a poslance Františka Navrkala. Místopředsednické posty zaujaly Kateřina Stojanová z Litoměřic a Michaela Pelzmann Schwarzová z Blahuňova.

Prioritami nového předsedy je rozšíření členské základny do celého kraje a příprava na krajské volby.

„Úspěšné zvládnutí připrav pro Krajské volby je velkým úkolem na příští rok, ale naší povinností je plánovat na mnohem delší dobu, než jen od jedné kampaně k té další. Musíme se soustředit na rozvíjení kvalitní členské základny. Nečeká nás totiž krátký sprint k volebním urnám, ale dlouhý maraton s mnoha překážkami na cestě k postupnému řešení mnoha problémů v našem kraji. Příští volby jsou teprve jedním z prvních kroků k budoucnosti, jakou chceme pro další generaci,“ řekl Vladimír Vlach.

Ve volbě místopředsedů uspěly Kateřina Stojanová a Michaela Pelzmann Schwarzová, která v předsednictvu působila i minulých funkčních období. Místopředsedkyně shodně ve svých kandidátských řečech označily krajské volby za primární úkol. Zaměřit se ale také chtějí na zlepšení komunikace uvnitř členské základny a pořádání více akcí pro širokou veřejnost napříč krajem.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*