Posilují Česko a odteď #sodvahou a s podporou 42 000 korun


Dvacítka sociálních podnikavců převážně z Ústeckého kraje pomáhá tam, kde žije a odteď na to má i vzdělání s certifikátem. Čerství absolventi půlroční akademie na „konání dobrých skutků“ letos získali navíc granty v celkové hodnotě 42 000 Kč na realizaci prospěšných projektů, které přesvědčily odbornou porotu.

Tu tvořili zástupci společností Accace, Adoco, Spiralis a Ústecké komunitní nadace. Bezplatné vzdělání pro lidi ve vedení neziskových organizací a komunit přináší Leadership Academy.

Vzdělávací programy pro občanské podnikavce pořádá již 22 let pražská organizace Spiralis a celostátní platforma Spektrum rozvoje žen, tentokrát s podporou Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, Velvyslanectví USA v Praze, Accace, Adoco, ComAp a Magenta Experience Center.

Absolventi získali dovednosti v oblastech jako jsou Kompetence k lídrovství, Sebeřízení, Vyjednávání, Umění delegování, Práce s dobrovolníky, Organizování komunity, Storytelling, Spolupráce s partnery a Autentický leadership.

Mezi finalisty programu se probojovali vyslanci a vyslankyně těchto organizací a komunit: ústečtí: Společně, Skřivánci na síti, Centrum podpory zdraví, Veřejný sál Hraničář, České ILCO s klubem 100MICI UL, lovosičtí: Šance Lovosice a Lovo spolu, děčínští: Good Sailors a ZŠ Máchova, Slunečnice a  sociální podnik palačinkárna Na cestě, litoměřičtí:  Studio Na Pahorku, Život do firmy, štětští: Dobro-volně ve spolupráci s papírnou Mondi Štětí nebo litvínovští: My Litvínov.