Pozvánka z Památníku Terezín


Přijměte pozvání na tryznu Kever Avot a následný vzpomínkový koncert In memoriam Terezín-Osvětim.  Tryznou Kever Avot si každoročně připomínáme židovské oběti nacistické genocidy v českých zemích v období 2. světové války a koná se v blízkosti bývalého krematoria v areálu Židovského hřbitova v Terezíně a poté také na pietním místě u řeky Ohře, kde byly v listopadu roku 1944 vysypány do řeky urny s popelem 22 tisíc obětí ghetta Terezín.

V letošním roce se po skončení tryzny  koná vzpomínkový koncert In memoriam Terezín-Osvětim, kterým si připomínáme 80. výročí zřízení tzv. terezínského rodinného tábora v Auschwitz-Birkenau. Na programu bude světová premiéra Ukolébavky pro Terezín od Mariose Christoua a Symfonie č. 3 „Žalostných písní“ od Henryka Mikolaje Góreckeho. Vstupné dobrovolné.

Bližší informace ke koncertu a k rezervaci míst naleznete na webových stránkách NeoKlasik orchestru a facebookové události.

Tryzna Kever Avot bude zahájena 10. září 2023 v 11 hodin u bývalého krematoria v areálu Židovského hřbitova v Terezíně, její účastníci se následně přemístí na pietní místo u řeky Ohře. Koncert In memoriam Terezín-Osvětim začne v unikátním prostoru terezínské jízdárny (Palackého 260, Terezín) ve 14 hodin.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*