Přijďte si zasportovat a podpořit dobrou věc


Charitativní závod „CzechTourism 7 statečných“ pořádaný neziskovou organizací Cesta za snem, v němž se na handbike trenažerech utká sedm vybraných krajů České republiky je našem kraji. Ústecký kraj je čtvrtým soutěžícím v pořadí a akci svou účastí podpoří i hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Závod se uskuteční v rámci Bezva Festu na Střeleckém ostrově v Litoměřicích 18. června odstartuje v 10 hodin.

Na Ústecký kraj přichází řada po kraji Plzeňském, Moravskoslezském a Karlovarském. Do letošního šestého ročníku CzechTourism 7 statečných se zapojí ještě Praha, Jihočeský a Královehradecký kraj. „7 statečných je jedním z našich projektů, kterým se snažíme lidi motivovat k pohybu a aktivnímu životnímu stylu. Chceme ukázat, že sportovat může bez výjimky každý, děti, senioři, amatéři, nadšenci nebo i lidé s pohybovým nebo jiným omezením. Smyslem všech našich projektů je především sdílet radost z pohybu, a proto jsou určené opravdu všem,“ říká Heřman Volf, předseda neziskové organizace Cesta za snem.

Cílem závodu je v co nejkratším čase společně ujet na handbike trenažerech připravenou virtuální trasu o celkové délce 58 kilometrů, která se skládá ze čtrnácti reálných cyklotras vždy po jedné z každého kraje České republiky. Cestu mohou účastníci sledovat na obrazovkách svých trenažerů, publikum pak na velkoplošných obrazovkách. Nejlepší ujetý čas daného úseku se pak započítá do celkové výsledkové listiny. Ve vedení tabulky je aktuálně Karlovarský kraj s celkovým časem 2:19:01.

„V sobotu mohou lidé přijít na litoměřický Střelecký ostrov a pokusit se pro svůj kraj zajet nejlepší čas. Zároveň si mohou jen tak pro radost vyzkoušet na vlastní ruce, jaké je to jezdit po českých cyklostezkách. Handbike trenažer simuluje klasické vlastnosti jízdy jako je stoupání a klesání, takže kromě vlastní jízdy je zde třeba ovládat i převodovku. Každý z účastníků ujede úsek podle svých fyzických možností. Nejkratší trasa měří okolo 700 metrů a je určená především dětem nebo seniorům, pro zdatnější jedince jsme připravili trasu delší než 7 kilometrů. Pro mnohé lidi to bývá zcela nový zážitek a osobně si tyto akce velmi užívám. Baví mě totiž pozorovat, jak to lidem přináší radost,“ dodává Heřman Volf.