První letošní miminko je z našeho kraje

  •  

Malý Kubík je prvním narozeným miminkem nejen v našem kraji, ale v celé České republice. Narodil se jen dvacet pět sekund po půlnoci s mírou 50 centimetrů a váhou 3,67 kilogramu v kadaňské nemocnici mamince Daniele Hrabalové.

„Sama jsem se narodila v kadaňské nemocnici, můj první syn Tadeáš se zde také narodil, tak to byla pro Kubíka jasná volba,“ řekla maminka Daniela, která přiznala, že se Jakubovi před půlnocí moc na svět nechtělo.  Kubík se narodil sice v Kadani, ale maminka s tatínkem pocházejí z Jirkova.

Ještě do porodnice jí přišel poblahopřát také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Jsem velmi rád, že první miminko Ústeckého kraje je zároveň prvním miminkem v celé republice a přeji nejen Kubíkovi, ale celé jeho rodině do budoucna hodně štěstí a zdraví,“ řekl hejtman Oldřich Bubeníček.

„První miminko je krásným dárkem pro naši nemocnici, která letos oslaví 40. výročí,“ dodal ředitel kadaňské nemocnice Petr Hossner.

Hodně štěstí do života přišli mamince popřát také starosta Kadaně Jiří Kulhánek i starosta Jirkova Radek Štejnar, který mamince, jako občance Jirkova, předal šek na deset tisíc korun. O finančním daru pro první miminko bude na konci ledna jednat také Rada Ústeckého kraje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*