Prvním miminkem je Eliška

Foto: KZ

V porodnici litoměřické nemocnice se jako první na svět v roce 2024 podívala 1. ledna ve 3:38 hodin holčička Eliška, vážila 3450 gramů a měřila 53 centimetrů. Maminkou je Jana Brázdová z Křešic. Stala se tak prvním miminkem narozeným v Ústeckém kraji v porodnicích Krajské zdravotní.

Hned ve středu 3. ledna zavítal do litoměřické porodnice hejtman Jan Schiller, aby mamince poblahopřál. „Malé Elišce i její mamince přeji hodně štěstí, zdraví a jen samé radosti. Jsem rád, že se první miminko letošního roku v našem kraji narodilo zrovna v porodnici Nemocnice Litoměřice, která má mezi maminkami velmi dobrou pověst,“ řekl hejtman Jan Schiller, kterého doprovázeli Petr Malý, generální ředitel Krajské zdravotní, ředitel Nemocnice Litoměřice Vladimír Kestřánek a primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Hejtmánková.

Za město Litoměřice přišli gratulovat mamince prvního letos narozeného dítěte v litoměřické porodnici a malé Elišce popřát vše dobré do života také starosta Radek Löwy a první místostarostka Alena Rožcová.