Půlmaraton v Ústí je takové Ferrari mezi závody

  •  

V atletickém světě je tak nazýván, díky bleskurychlým časům, právě Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem. Do krajské metropole nejlepší světoví vytrvalci zavítají už poosmé a znovu se pokusí překonat hodinovou hranici i rekord závodu. V Ústí se poběží v sobotu 15. září zase hodně rychle a v přímém přenosu bude závod vysílat Česká televize.

„V posledních dvou letech se v Ústí běžely časy pod jednu hodinu. I letos jsme se proto snažili trať připravit tak, aby byla co nejrychlejší, s největší pravděpodobností už na ni nedojde k žádným změnám,“ řekl na tiskové konferenci Tomáš Coufal, technický ředitel závodu.

Běžci se tak můžou těšit na start z Mírového náměstí, proběhnutí areálem chemičky, po Labské stezce až k hradu Střekov a zpět do centra. Rychlý okruh bez jediné dlažební kostky si užijí i handbikeři při závodu SPOLCHEMIE Český pohár v HANDBIKE.

„Ústecký půlmaraton je skutečně významným sportovním svátkem ve městě, kterého se pravidelně účastní špičkoví běžci i ti, kteří u nás běží pro radost. I já se osobně znovu těším na nezapomenutelnou atmosféru celého závodu. Jsme městem sportu a sportovce podporujeme i finančně. V letošním roce jsme na podporu závodu uvolnili z rozpočtu města 600 tisíc korun, “ řekl radní města Lukáš Konečný

I letos si organizátoři připravili pro všechny několik novinek. Jednou z největších bude nová běžecká aplikace, která ulehčí vyzvedávání startovního čísla. Běžci v ní najdou všechny důležité informace a výhodné nabídky partnerů závodu. Divákům pak bude sloužit na živé sledování běžců a jejich výsledků včetně odhadu času doběhu do cíle. Aplikace bude dostupná ke stažení pro operační systémy iOS i Android.

Další vítanou změnou bude možnost přeregistrace závodníků. „Přeregistrace bude možná u všech závodů, takže dříve registrovaní běžci a běžkyně nemusí mít strach, co s registrací v případě, že se nebudou moci zúčastnit,“ říká koordinátor závodů RunCzech Tomáš Mirovský.

A než se do ulic vydají půlmaratonci, tak proběhne oblíbený dm rodinný běh, který nabídne nenáročnou 3 km dlouho trasu. Závod je určený nejen dětem a jejich rodičům.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*