Řádění živlů poničilo i Stebno, také tam mohlo řádit tornádo

Foto: HZS ÚK

Ve čtvrtek v podvečer napáchala bouře velké škody i na jihu Podbořanska. Podle krajských hasičů jsou nejhůře zasaženými obcemi Blatno a Stebno. „Bouře zde přerušila elektrické vedení, strhávala střechy, kroupy rozbily okna, silný vítr vyvracel stromy. Desítky jednotek likvidovaly škody v průběhu noci,“ popisuje mluvčí hasičů Petr Pelikus.

Že i v našem kraji šlo zřejmě o tornádo, řekl Radek Tomšů z Českého hydrometeorologického ústavu v Ústí nad Labem.

Situaci nejen v této oblasti nadále aktivně sleduje oddělení krajského krizového řízení, které je připraveno poskytnout metodickou pomoc i spolupráci všem starostům obcí na území našeho regionu.

„Situaci ohledně počasí a silného větru samozřejmě sledujeme i na území našeho regionu a jsme připraveni v případě potřeby poskytnout spolupráci starostům všech obcí v Ústeckém kraji,“ řekl hejtman Jan Schiller.

„Ihned příští týden na schůzi Rady Ústeckého kraje projednáme uvolnění finančních prostředků pro postižené obce v našem regionu, ale i v regionu jihomoravském. Z fondu pro mimořádné události plánujeme uvolnit celkem 2 miliony korun. Milion pro naše obce, milion pro obce na jižní Moravě. Také jednáme o možném rychlém poskytnutí 5 montovaných domů v celkové hodnotě 10 milionů korun,“ doplnil hejtman.

V souvislosti se silnými bouřemi, které zasáhly v noci na čtvrtek území našeho kraje, řešili hasiči asi 25 událostí v celém Ústeckém kraji. Z největší části se jednalo o odstranění popadaných nebo jinak poškozených stromů.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*