Roudnice se dočkala nového obchvatu


Řidičům se otevírá nový 3,5 kilometru dlouhý obchvat Roudnice nad Labem. Silnice se napojuje na příjezdovou cestu z dálnice D8, dopravu tak odvádí z památkové zóny města. Náklady na stavbu se vyšplhaly na zhruba 435 milionů korun.

Obchvat vznikl takzvaně na zelené louce a vede jižně od Roudnice nad Labem. Součástí jsou i dvě protihlukové stěny, čtyři okružní křižovatky a čtyři mosty.

Podle hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera nový obchvat přinese úlevu v dopravě. „Věřím, že se uleví intenzitě dopravy v centru města. Nová komunikace přináší plynulejší a bezpečnější napojení Roudnice nad Labem na dálnici D8. Ústecký kraj bude i nadále pokračovat v realizaci investic do silniční infrastruktury, rádi bychom ulevili od tranzitní dopravy i dalším městům,“ řekla během slavnostního zahájení provozu hejtman.

Krajský radní pro oblast majetku a investic Tomáš Rieger doplnil, že se stavba se neobešla zcela bez potíží.

„Její součástí byl i záchranný archeologický průzkum, který pozdržel a finančně prodražil realizaci stavby o téměř 60 milionů korun. Zcela bude stavba dokončena v průběhu měsíce října, kdy dojde k výsadbě stromů, keřů a trávy. Ústecký kraj stavba stála necelých 102 milionů korun.“

Během výzkumu na trase silnice archeologové objevili hroby a artefakty ze starší doby bronzové a pozdní doby kamenné.