Sbírka Rozsviťme hvězdu pro hospic 2018 přinesla 408 000 korun


Sbírka trvala dva měsíce poloviny listopadu do poloviny ledna.  Nejčastěji přispívali lidé částkou 500 Kč, ale výjimkou nebyly i mnohem vyšší dary. Do sbírky se zapojilo přibližně 250 dárců, díky kterým se podařilo ve vánoční sbírce shromáždit přes 408 000 Kč. Tato částka pokryje například kompletní službu domácího hospice pro 1 pacienta až na 7 měsíců. Peníze hospic využije hlavně na léky proti bolesti, prostředky na hojení ran nebo na zajištění lékařské pohotovosti v domácím hospici.

„Díky štědrosti dárců můžeme nevyléčitelně nemocným poskytovat hospicovou péči v celé její šíři i pestrosti. Staráme se o nemocné v závěru života a chceme, aby jejich dny byly naplněné a důstojně prožité, aby netrpěli bolestí a nezůstávali sami,“ říká Zuzana Legnerová z Hospice sv. Štěpána.

Služba hospice je stále závislá na dobrosrdečnosti a pochopení dárců. Možná se zdá být pomoc nepatrná, ale jen v loňském roce hospic od jednotlivců získal částku 2 940 000 Kč, která pokryje téměř 10 % celkových nákladů.

„Vážíme si proto každého dárce a každého, byť nepatrného daru. Mnozí z dárců se rozhodli rozsvítit andělskou hvězdu, což znamená, že se rozhodli pro trvalou podporu hospice formou pravidelných příspěvků. Takové podpory si velmi vážíme a děkujeme. Je-li vám myšlenka hospice také blízká a chcete-li Hospic sv. Štěpána podporovat dlouhodobě, staňte se členy Klubu přátel a zasílejte minimálně 200 Kč měsíčně,“ dodává Zuzana Legnerová.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*