Sklárna AGC patří mezi nejlepší zaměstnavatele v Česku


Teplická sklárna AGC Flat Glass Czech potvrdila své postavení mezi nejlepšími zaměstnavateli v Česku. V prestižní soutěži Sodexo Zaměstnavatel desetiletí se firma umístila mezi pěti nejlepšími zaměstnavateli do 5000 zaměstnanců. Zároveň pro letošní rok patří AGC Flat Glass Czech mezi deset nejlepších zaměstnavatelů v zemi.

Pořadí v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku se určuje na základě speciální metodiky Saratoga poradenské společnosti PwC. Jde o velmi komplexní hodnocení firem podle světových standardů. Výsledky již 20. ročníku vyhlásil Klub Zaměstnavatelů. AGC Flat Glass Czech se umístila v soutěži Zaměstnavatel desetiletí na čtvrtém místě za Huyndai Motor, Foxconn a Thermo Fisher. V rámci soutěže Zaměstnavatel roku ve stejné kategorii firem pak sklárna obsadila devátou příčku.

„Jsem rád, že mezinárodní standardy dlouhodobě ukazují, že AGC Flat Glass Czech patří mezi špičkové zaměstnavatele v rámci České republiky. Nejen v péči o zaměstnance se nám stále daří držet mezi předními zaměstnavateli, a to například i ve srovnání s těmi pražskými,“ řekl Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech.

Z celkových výsledků je patrné, že konkurence mezi zaměstnavateli v Ústeckém kraji výrazně narůstá. Svědčí o tom mimo jiné faktu, že hned čtyři společnosti z tohoto regionu skončily v první desítce a dvě z nich na stupni vítězů v rámci celé České republiky. V kategorii do 5000 zaměstnanců skončilo první  Mondi Štětí, třetí litvínovský Unipetrol a v první desítce se umístil také ČEZ Prodej.

V předchozích 17 ročnících regionální části soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku Ústeckého kraje obsadila společnost AGC Flat Glass Czech 14krát první a dvakrát druhé místo. V dosavadní historii celostátní soutěže pak firma získala čtyřikrát první místo a v anketě Sodexo Zaměstnavatel desetiletí jednou druhé místo.