Školy dostaly jedenáct tisíc litrů dezinfekce

ilustr. obr.

Nový školní rok se neobejde bez přísných hygienických opatření. Ten uplynulý poznamenala pandemie koronaviru, kdy vláda školy v březnu uzavřela. Skupina Unipetrol tehdy začala s výrobou dezinfekce.

Rozdávala ji zaměstnancům, ale i místním samosprávám, nemocnicím, složkám integrovaného záchranného systému či neziskovým organizacím. Nyní jedenáct tisíc litrů dezinfekce věnovala šestnácti mateřským a základním školám v Mostě a také úřadům v Litvínově a Mostě.

„Během jarního nouzového stavu jsme začali v našem výzkumně vzdělávacím centru v Záluží u Litvínova vyrábět dezinfekci a distribuovat ji potřebným institucím v okolí. Nyní, před začátkem nového školního roku, jsme naši pomoc rozšířili i na školy, které se připravují na návrat žáků do lavic. Celkem jsme jim prostřednictvím Nadace Unipetrol rozdělili na jedenáct tisíc litrů dezinfekční tekutiny,“ uvedla Katarzyna Woś, místopředsedkyně představenstva skupiny Unipetrol a předsedkyně správní rady Nadace Unipetrol.

Dezinfekci rozvezla skupina podnikových hasičů. Dopravili do čtyř mateřských školek, dvanácti základních škol a na Městský úřad v Mostě. „Moc děkujeme, dvě stě padesát litrů nám bude stačit na hodně dlouho,“ řekl Bohumil Moravec, ředitel 14. ZŠ Rozmarýnová v Mostě.

Další kanystry s dezinfekční tekutinou putovaly na radnici v Litvínově a Městskou Policii. „Děkujeme, že společnost po celý nouzový stav průběžně zásobovala naše školská zařízení, městský úřad, ale také společnosti zřízené a řízené městem včetně naší Jednotky dobrovolných hasičů. Jsem ráda, že tato spolupráce i nadále pokračuje a již nyní jsme díky ní připraveni na případnou druhou vlnu epidemie. Celkem jsme touto formou získali tisíce litrů dezinfekce během nouzového stavu a nyní jsme z rukou podnikových hasičů Unipetrolu převzali téměř sedm tisíc litrů, které jsou v případě potřeby připraveny k okamžité distribuci školám, úřadu i dalším subjektům města. Vážíme si této pomoci,“ uvedla starostka města Litvínov Kamila Bláhová.