Skončil předseda představenstva Krajské zdravotní i její ředitel

Foto: KZ

V Krajské zdravotní dochází ke změnám. Dnes skončil v čele představenstva Krajské zdravotní Jindřich Zetek, kterého odvolali radní kraje. Skončil i generální ředitel Krajské zdravotní Aleš Chodacki, kterého odvolalo představenstvo.

Podle hejtmana Ústeckého kraje Jana Schillera byl Jindřich Zetek odvolaný proto, že jeho představa řízení Krajské zdravotní byla odlišná od představy vedení kraje. A doplnil, že na Zetkově odvolání byla v trojčlenné koalici shoda. Kdo Jindřicha Zetka nahradí, zatím jasné není, vedení kraje si podle hejtmana chce nechat čas na výběr.

Aleš Chodacki skončil ve funkci pověřeného generálního ředitele. „Největším problém byla velká vytíženost pana primáře Chodackého,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jiří Kulhánek. Aleš Chodacki nadále a povede ústeckou Masarykovu nemocnici a zůstane i krajským koordinátorem očkování proti covidu-19.

Kdy by mohla mít Krajská zdravotní nového generálního ředitele, zatím jasné není. Vedení kraje zároveň vypíše nové výběrové řízení na ředitele. To poslední bylo zrušeno. V představenstvu dočasně budou Leoš Vysoudil, Ondřej Štěrba, Adam Vojtěch a Josef Šedlbauer. Krajskou zdravotní nyní řídí představenstvo, které si může ze svých členů vybrat statutára, který bude společnost zastupovat například při podpisu smluv.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*