Srdcaři opět jeli Jednou stopou pro …


Hned dva symbolické šeky se zajímavými finančními částkami předali motorkáři ze Skupiny ČEZ těm, pro něž vloni nafotili již čtvrtý charitativní kalendář 2021 Jednou stopou pro…

První z šeků na 155 155 korun si od nich před Elektrárnou Ledvice převzala Marcela Dvořáčková, vedoucí Domova sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou, který poskytuje dočasný azyl zejména maminkám se sníženými mentálními schopnostmi, obětem domácího násilí a jejich dětem. Druhý šek vypsaný na 120 000 korun putoval do rukou devítiletého Matyáše z Bíliny, který se narodil v sedmi měsících s mozkovou obrnou.

„Opět se nám podařilo nashromáždit poměrně dost korunek, a to nejen díky těm, co si koupili kalendář Jednou stopou pro Máří 2021, ale i díky přispění Nadace ČEZ,“ říká Kamila Češpivová, která pracuje v Elektrárně Ledvice.

Rok 2020 byl ovšem poněkud jiný než ty předchozí. Zatímco předtím se mohla celá motorkářská parta společně s amatérským fotografem Jiřím Zelenkou během focení pohybovat kdekoliv a kdykoliv, vloni do jejich aktivit zasáhla první jarní koronavirová krize. Podle toho, jak vznikala či byla uvolňována nejrůznější protikoronová omezení se fotilo jen „v ateliéru“. Respektive v zázemí ústeckého motoclubu Garáž. „Modelkami i modely byli pochopitelně opět ti, co mají něco společného s jednou stopou. Podařilo se nám aktivně zapojit do přípravy realizace i dětičky od miminek až po puberťáky právě z domova sv. Máří Magdalény,“ doplňuje Zdeňka Lukáčová, rovněž motorkářka z Elektrárny Ledvice a zároveň „pravá i levá ruka“ Kamily Češpivové.

Výtěžek z kalendáře pro rok 2021 Jednou stopou pro Máří představuje pro domov sympatických 155 155 korun. „Je to nádhera, jsme šťastní. Letošní zima nás přesvědčila o tom, že potřebujeme nové vozidlo, takže je jasné, na co peníze použijeme,“ říká s dojetím Marcela Dvořáčková, vedoucí Domova sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou. „Motoparta složená z energetiků a jejich přátel nám přitom pomáhá celoročně, ať již materiálně či organizací různých dnů pro děti. Všem motorkářům z ČEZ a dalším, kteří si zakoupili kalendář, moc děkujeme,“

Dnes devítiletý Matyáš z Bíliny se narodil v sedmi měsících s mozkovou obrnou. S šekem „Jednou stopou pro Matyho“ na 120 000 korun v ruce si dokázal ihned spočítat, že tím má zaplaceno jeden a půl neurorehabilitačního pobytu na jedné ze speciálních pražských klinik. Rovněž se pustil do popisu jednotlivých procedur. „Je to krásné, úžasné, nečekali jsme, že se tolik vybere. Jeden pobyt na klinice stojí 80 000 korun, moc nám to pomůže. Všem moc děkujeme,“ uvedla za celou rodinu jeho babička Bohuslava Šťastná.

Za dobu existence projektu Jednou stopou pro… se podařilo motorkářům z řad energetiků vydat 2 100 kusů charitativních kalendářů a nashromáždit tak bezmála půl milionu korun pro sedm obdarovaných. V současné době je nastartovaný pátý jubilejní kalendář pro rok 2022 – Jednou stopou pro Madlenku, která má nádorové onemocnění na prodloužené míše, takže ztrácí hybnost rukou. Cílem je 250 000 korun potřebných k zaplacení výcviku a předání asistenčního psa.