Teplice i Senát si připomínají Jaroslava Kuberu


Dnes je to přesně rok, kdy zemřel bývalý dlouholetý teplický primátor a předseda Senátu Jaroslav Kubera. Na jeho počest bylo umístěno v centru Teplic vzpomínkové místo.

„Ten rok utekl jako okamžik a každý okamžik, který zasáhl Jaroslav Kubera do života lidí, zanechal hlubokou stopu. Vzpomínám na něj i ve vztahu k dnešní době. Hlavní téma a čím on žil byla svoboda, což se dnes umocňuje ještě víc,“ řekl primátor Teplic Hynek Hanza a dodal, že město chystá na počest Jaroslava Kubery u příležitosti jeho narozenin pamětní desku, která bude umístěna na budově magistrátu.

Teplické vzpomínkové místo bylo vytvořeno v přízemí budovy magistrátu v Krupské ulici, ve výloze směrem do náměstí Svobody. Zde mohou lidé zavzpomínat na Jaroslava Kuberu, položit květinu a zapálit svíčku. Na Kuberu vzpomínají i senátoři. Na Valdštejnském paláci v Praze visí jeho fotografie.   Je umístěna nad vchodem z Valdštejnského náměstí naproti sídlu Poslanecké sněmovny.

Jaroslav Kubera se narodil 16. února 1947 v Lounech. Od roku 1994 do roku 2018 byl starostou a později primátorem Teplic, v roce 2000 byl zvolen senátorem. Od roku 2018 až do své smrti byl předsedou horní komory Parlamentu. Jaroslav Kubera zemřel nečekaně loni 20. ledna ve věku 72 let na infarkt.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*