Teplice i Senát si připomínají Jaroslava Kuberu


Dnes je to přesně rok, kdy zemřel bývalý dlouholetý teplický primátor a předseda Senátu Jaroslav Kubera. Na jeho počest bylo umístěno v centru Teplic vzpomínkové místo.

„Ten rok utekl jako okamžik a každý okamžik, který zasáhl Jaroslav Kubera do života lidí, zanechal hlubokou stopu. Vzpomínám na něj i ve vztahu k dnešní době. Hlavní téma a čím on žil byla svoboda, což se dnes umocňuje ještě víc,“ řekl primátor Teplic Hynek Hanza a dodal, že město chystá na počest Jaroslava Kubery u příležitosti jeho narozenin pamětní desku, která bude umístěna na budově magistrátu.

Teplické vzpomínkové místo bylo vytvořeno v přízemí budovy magistrátu v Krupské ulici, ve výloze směrem do náměstí Svobody. Zde mohou lidé zavzpomínat na Jaroslava Kuberu, položit květinu a zapálit svíčku. Na Kuberu vzpomínají i senátoři. Na Valdštejnském paláci v Praze visí jeho fotografie.   Je umístěna nad vchodem z Valdštejnského náměstí naproti sídlu Poslanecké sněmovny.

Jaroslav Kubera se narodil 16. února 1947 v Lounech. Od roku 1994 do roku 2018 byl starostou a později primátorem Teplic, v roce 2000 byl zvolen senátorem. Od roku 2018 až do své smrti byl předsedou horní komory Parlamentu. Jaroslav Kubera zemřel nečekaně loni 20. ledna ve věku 72 let na infarkt.