Terezínský památník se znovu otevírá veřejnosti


Památník Terezín včetně všech svých návštěvnických prostor a výstav se 12. května znovu otevírá pro veřejnost.

„Reagujeme tak na rozhodnutí vlády, které se týká rozvolnění podmínek pro provoz muzeí a galerií. Jsme velice rádi, že budeme moci po více než čtyřech měsících opět přivítat návštěvníky. Kromě stálých expozic čekají na své první návštěvníky v tomto roce také tři nové výstavy. Samozřejmostí jsou přijatá opatření, která odpovídají platným hygienickým nařízením. Vzhledem k faktu, že se velká část návštěvních prostor nachází ve venkovním prostředí, můžeme nabídnout návštěvníkům z hlediska možnosti přenosu nákazy bezpečné podmínky. Rád bych k nám tímto co nejsrdečněji pozval všechny zájemce o historii na návštěvu,“ uvedl ředitel Památníku Terezín Jan Roubínek.  Dosud nejdelší nucená uzavírka areálu trvala od 18. prosince.

Pro návštěvníky jsou připraveny tři nové výstavy. V předsálí kina v Malé pevnosti se koná výstava koláží Vladimíra Noska s názvem Fragmenty, nyní ve čtvrtek 13. května pak bude v předsálí kina Muzea ghetta zahájena online vernisáží na YouTube kanálu Památníku Terezín výstava se židovskou tématikou od výtvarníka Marka Podwala Kadiš pro Dabrowu Bialostockou, obě výstavy budou k vidění do 31. května tohoto roku.

Až do konce hlavní návštěvnické sezony, tedy do 31. října, bude také pro návštěvníky otevřena výstava Jiřího Sozanského Pevnost. Ústřední výstava tohoto roku je připomínkou legendární výstavy Jiřího Sozanského a dalších 6 výtvarníku z roku 1980.