Topolová alej mezi Drahonicemi a Libyní bodovala


Titul Alej roku 2022 Ústeckého kraje vyhrává Topolová alej mezi Drahonicemi a Libyní, kterou autor nominace objevil náhodou při svých cestách krajem. Do letošního ročníku ankety Alej roku nominovali lidé 93 alejí a stromořadí ze všech 14 krajů v České republice. V Ústeckém kraji lidé přihlásili 4 aleje.  Spolek Arnika vyhlašuje anketu Alej roku již 12. rokem.

Kromě vítězné Topolové aleje Drahonicemi a Libyní byla nominovaná Skřivánčí alej u Krásné Lípy, Nádražní alej u Hory svatého Šebestiána a Alej Královské pole k pomníku Přemysla Oráče.

Vítězkou za celou Českou republiku, tedy nejoblíbenější alejí za rok 2022, s 1041 hlasy se stává Lipová alej na Uhlířském vrchu v Bruntále. Titul se vrací po 8 letech do Moravskoslezského kraje. „Chtěla bych za celý tým Alej roku i za všechny patrony poděkovat letošnímu ročníku. Chtěla bych poděkovat všem, kteří jste hlasovali, bylo vás 7391, což je úplně nádherné číslo. A chtěla bych poděkovat především všem, kteří poslali svoje nádherné fotografie do naší ankety, protože naše fotosoutěž se koná každý rok a je čím dál oblíbenější,“ děkuje Petra Vojtková, herečka a patronka ankety Alej roku. Kompletní výsledky ankety v roce 2022 k nahlédnutí na webu alejroku.cz.