Ústeckou Armu povede internacionál Jarošík


Vedení FK Ústí nad Labem se dohodlo na spolupráci s úspěšným českým fotbalovým internacionálem a ústeckým rodákem Jiřím Jarošíkem, který se stává novým trenérem Army.

Dvaačtyřicetiletý trenér podepsal s klubem kontrakt na jeden rok s opcí na další víceletou spolupráci. Trenérské funkce se ujímá ihned, ale mužstvo si převezme až 27. července na startu letní přípravy. Spolu s Jiřím Jarošíkem přicházejí dva noví členové realizačního týmu Patrik Kolář z mládeže Army jako asistent trenéra a trenér brankářů a dále druhý asistent a zároveň kondiční trenér Panajotis Kucalas, který doprovázel Jiřího Jarošíka v trenérském působení ve Spartě Praha a MFK Ružomberok.

„Věřím, že to pro Armu bude pozitivní impulz. Do klubu se vrací slavný a úspěšný ústecký rodák, který je na začátku své samostatné profesionální trenérské kariéry, a je skvělé, že svou první šanci dostává právě ve svém mateřském klubu. Přejme mu všichni, aby se mu v Armě dařilo. Osobně se moc těším na naši spolupráci,” říká sportovní manažer klubu Petr Heidenreich.

Jednání s klubem bylo podle Jarošíka korektní.  „Mám radost, že jsme se dohodli a že se můžu vrátit do Ústí. Táta by byl rád, škoda že se toho nedožil. Chci uspět i kvůli němu. Můj hlavní úkol je ale vybudovat konkurenční mužstvo v úzké spolupráci s ústeckou mládeží. Takto jsme na tom s vedením klubu domluveni a mně to vyhovuje. Pracovat s mladými hráči mě baví a moc se na to těším. Věřím, že uspějeme,” uvedl trenér Jarošík.

Jiří Jarošík získal jako hráč šest českých titulů se Spartou Praha, anglický titul s Chelsea FC, skotský ligový titul se Celticem Glasgow a ruský titul s CSKA Moskva. Kromě toho hrál také nejvyšší španělskou soutěž za Zaragozu a za Deportivo Alavés a působil v anglickém Birminghamu City. Za českou reprezentaci odehrál v letech 2000-2005 celkem 23 utkání. Po skončení hráčské kariéry se věnoval studiu trenérské licence a zahájil svou trenérskou činnost. Začínal u juniorky pražské Sparty a následně působil jako asistent trenéra Davida Holoubka ve Slovanu Liberec a ve slovenském MFK Ružomberok.