Ústecký kraj letos dokončí celou Labskou cyklostezku


Jedna z nejoblíbenějších evropských dálkových tras, Labská stezka, se blíží v Ústeckém kraji svému dokončení. Aktuálně jsou ve výstavbě dva úseky, které by měly být kompletně dokončeny na podzim. Na některých úsecích se ale možná cyklisté projedou už v létě.

„Labská stezka je jedním z nejlepších turistických produktů v Ústeckém kraji, o čemž svědčí i řada místních i zahraničních ocenění. V současné době může být ideálním lákadlem pro návštěvníky z celé republiky, protože nabízí možnost pohybu na čerstvém vzduchu v příjemném a rozmanitém prostředí, přitom v komfortním provedení a se stále rostoucí nabídkou gastronomie a dalších služeb a zážitků,“ řekl náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

V letošním roce se pracuje v trase Třeboutice – Křešice – Nučnice a Račice – Hněvice. Vysoutěžená cena 45, 2 milionu a 28, 4 milionu se může zvýšit o vícepráce v souvislosti s nestabilním terénem. Jiné úseky by naopak mohly být pro cyklisty sjízdné už v letních měsících.

Dokončením rozestavěných částí bude úsek stezky procházející Ústeckým krajem v celkové délce 96 km. Ústecký kraj do výstavby investoval více než 400 milionů korun. Cyklostezka přinesla pro region podle loňského šetření zhruba 60 milionů korun za sezónu.