Ústecký kraj letos dokončí celou Labskou cyklostezku


Jedna z nejoblíbenějších evropských dálkových tras, Labská stezka, se blíží v Ústeckém kraji svému dokončení. Aktuálně jsou ve výstavbě dva úseky, které by měly být kompletně dokončeny na podzim. Na některých úsecích se ale možná cyklisté projedou už v létě.

„Labská stezka je jedním z nejlepších turistických produktů v Ústeckém kraji, o čemž svědčí i řada místních i zahraničních ocenění. V současné době může být ideálním lákadlem pro návštěvníky z celé republiky, protože nabízí možnost pohybu na čerstvém vzduchu v příjemném a rozmanitém prostředí, přitom v komfortním provedení a se stále rostoucí nabídkou gastronomie a dalších služeb a zážitků,“ řekl náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš.

V letošním roce se pracuje v trase Třeboutice – Křešice – Nučnice a Račice – Hněvice. Vysoutěžená cena 45, 2 milionu a 28, 4 milionu se může zvýšit o vícepráce v souvislosti s nestabilním terénem. Jiné úseky by naopak mohly být pro cyklisty sjízdné už v letních měsících.

Dokončením rozestavěných částí bude úsek stezky procházející Ústeckým krajem v celkové délce 96 km. Ústecký kraj do výstavby investoval více než 400 milionů korun. Cyklostezka přinesla pro region podle loňského šetření zhruba 60 milionů korun za sezónu.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*