Ústecký kraj má druhý nejlepší projekt na energetické úspory


Asociace poskytovatelů energetických služeb letos už po deváté vyhlašovala výsledky soutěže o nejlepší připravovaný energeticky úsporný projekt roku. Ústecký kraj uspěl s energetickými opatřeními v sedmi školách a třech zařízeních sociálních služeb, získal stříbrnou příčku.

„Vzhledem ke stavu budov, které byly začleněny do projektu, jsme měli na vybranou. Buď je zmodernizujeme dodavatelsky, což znamená, že nakoupíme a instalujeme nové kotle a další nezbytně nutná zařízení a úpravy, aniž bychom přihlíželi k potenciálu úspor energie a vody, nebo modernizaci provedeme komplexně a navíc ji uhradíme z budoucích úspor, které jsou skutečně zajímavé,“ vysvětluje Zdeněk Matouš, náměstek hejtmana pro regionální rozvoj.

Mimořádně příznivý poměr celkové investice k roční garantované úspoře energie vynesl druhé místo Ústeckému kraji. Radní zde chystají energeticky úsporná opatření v sedmi školách a třech objektech sociálních služeb. Plánovaná investice do modernizace bude 43 milionů korun, garantované úspory energie však tuto částku převýší o 20 milionů.

První místo si odneslo ČVUT, třetí příčku obsadila Městská část Praha 14. Čestné uznání bylo přiznáno Vězeňské službě České republiky za energetickou modernizaci v pěti vězeních po celé ČR.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*