Ústecký kraj zakázal skládce Celio přijímat další odpad


V okolí Litvínova i Mostu od čtvrtka probíhá měření škodlivin, které se po požáru na skládce Celio mohly dostat do ovzduší. Vedení Litvínova si měření objednalo na základě jednání s oddělením krizového řízení krajského úřadu a v Mostě nařídilo měření vedení kraje spolu s krajským odborem životního prostředí. Oba průzkumy kvality vzduchu v okolí měst budou stát zhruba 20 tisíc korun denně a půjdou z rozpočtu kraje.

Požárem se dnes zabývala i Bezpečnostní rada Ústeckého kraje. Kromě aktuálních informací od vedení krajských hasičů o průběhu, vyslechla bezpečnostní rada i návrhy odboru životního prostředí a rozhodla nejen, že se bude pokračovat v měření a také o kontrole podmínek integrovaného povolení přímo v místě skládky.

„Činili jsme tak s kolegy z odboru životního prostředí z vlastní iniciativy i na žádost náměstkyně ministra životního prostředí paní Bereniky Peštové. Měření je pouze prvním krokem. Dnes v ranních hodinách dorazili na místo zaměstnanci krajského úřadu. Po kontrole a po domluvě s Hasičským záchranným sborem poté stanoví nové podmínky pro případný další provoz,“ uvedl po jednání Bezpečnostní rady Ústeckého kraje hejtman Oldřich Bubeníček.

Odbor životního prostředí bude řešit hlavně to, zda byly dodrženy podmínky povolení, které skládkování v tomto areálu musí plnit.

„Do doby, než bude kontrola ze strany krajského úřadu ukončena, bude Celiu uloženo nepřijímat žádný další odpad k mechanické úpravě. Krajská samospráva bude následně i řešit další podmínky pro provoz technické jednotky pro třídění a mechanickou úpravu odpadu,“ dodal náměstek hejtmana Martin Klika, který se byl osobně na místě podívat na průběh zásahu hasičů.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*