V Chomutově proběhla odborná konference


Městské divadlo Chomutov v úterý 18. června přivítalo více než 200 účastníků převážně z řad odborné veřejnosti na již 8. konferenci, tentokráte na téma „Mezilidské vztahy v současném pojetí“. Téma konference se dotýkalo také mládeže, a proto se konference zúčastnilo 50 studentů z Městského gymnázia Jirkov a Střední zdravotnické školy Chomutov.

Konferenci zahájil 1. náměstek primátora Milan Märc a následoval svou přednáškou senátor Parlamentu ČR a ředitel Safari parku Dvůr Králové Přemysl Rabas, který se tentokrát nezabýval politikou ani světem zvířat, ale pobídl posluchače k zamyšlení nad tím, jakou roli hrají tolerance a komunikace při budování a udržování kvalitních vztahů mezi lidmi a komunitami.

Velice nevšední, svěží a interesantní byly příspěvky Emy Sikory, psychoterapeutky z Institutu moderní láska, která s lehkostí a vtipem pohovořila o nemonogamním způsobu partnerského života od sexuální anarchie až po polyamorii. Dále přítomné seznámila se stále rostoucím trendem single života, jehož typy trefně ilustrovala na hrdinkách kultovního seriálu Sex ve městě.

Další lektorka se z důvodu nenadálých pracovních povinností nemohla dostavit, ale kvalifikovaně ji zastoupila terapeutka, lektorka a supervizorka Lucie Novotná. Erudovaně pohovořila o tradičních i netradičních formách partnerství, jeho nesnázích i přínosech, pochopení, toleranci a lásce.

Zajímavou poslední přednášku měl Miroslav Fous, ředitel Věznice Všehrdy. Sympatický lektor posluchačům na několik desítek minut umožnil nahlédnout za vězeňské mříže a vyvrátit nebo potvrdit některé mýty, jimiž je život za mřížemi opředený.

Věříme, že byli posluchači spokojeni s programem konference i s její celkovou atmosférou. Děkujeme nejen za účast, ale také za náměty pro další ročníky.

Renata Pašková, sociální pracovnice Sociální poradny Palackého


Napište první komentář

Přidat komentář