V chomutovské nemocnici je v provozu babybox nové generace

Foto: kzcr.eu

Zástupci chomutovské nemocnice spolu s Ludvíkem Hessem, předsedou zapsaného spolku Babybox pro odložené děti – Statim, uvedli do provozu na konci června babybox nové generace. Zařízení pro odložená miminka je umístěné zvenku budovy „B“.

Babybox nové generace nahradil původní zařízení z roku 2008. „Za více než deset let v něm zdravotníci Dětského a dorostového oddělení chomutovské nemocnice přijali jedno odložené miminko. Jednalo se o chlapce, který dostal pracovní jméno Míša. Dvířka babyboxu se za ním zavřela a rozezněl alarm těsně před třináctou hodinou v úterý 23. října 2012,“ řekla hlavní sestra Anna Marie Malá.

O odložené novorozence do chomutovského babyboxu pečují zdravotníci novorozenecké stanice Dětského a dorostového oddělení Nemocnice Chomutov. Po převzetí dítěte, jeho prvotním vyšetření a ošetření, zdravotní sestry vždy vyrozumí sociální pracovnice, které rozhodují, kam bude miminko dále umístěno.

„Nový babybox je zhotovený z antikorového plechu, jeho dvoukřídlá dvířka se otvírají automaticky a po vložení děťátka a aktivaci senzoru se zcela samočinně zavřou. Ručičky či nožičky děťátka jsou chráněny proti kolizi s dvířky fotobuňkami. Vnitřní prostor bedýnky je klimatizován. Babybox je opatřen náhradním zdrojem energie a napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu a na mobilní telefony,“ popsal Ludvík Hess.

Krajská zdravotní má babyboxy ve všech svých nemocnicích. V Děčíně do něho byl odložen jeden chlapec a jedna dívka, v Ústí nad Labem tři chlapci a tři dívky, v Teplicích dva chlapci, v Mostě čtyři děvčátka a jeden chlapec.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*