V Janově otevřel komunitní šatník


V Sousedském domě Libuše v litvínovském Janově funguje od září nový komunitní šatník, který umožní lidem častěji obměnit obsah skříně, aniž by přišli o obsah peněženky. Mimořádně může rovněž pomoci lidem v tíživé životní situaci.

Oblečení pro děti i dospělé darované sousedy, je připraveno pro osoby, kterým nedostatek finančních prostředků neumožňuje si nakoupit nové. Pomoc tu tedy čeká například na samoživitelky, osoby bez domova, sociálně slabé nebo ty, kteří jsou zasaženi mimořádnou událostí. Vítají tady potřebné nejen z Janova, ale i z Litvínova a okolí.

“Mám radost, že se nám podařilo komunitní šatník otevřít, zvlášť v této době, kdy po zaplacení energií mnohým nezbývají peníze na další potřeby,” říká Petr Globočník, komunitní pracovník Libuše. “Dalším důležitým aspektem je, že se nám třeba podaří zachránit ještě použitelné věci, které by jinak skončily na skládce, a dát jim druhý život, čímž šetříme přírodu,” dodává.

Potřebujete vyvětrat skříň a přijde vám škoda vytříděné věci vyhodit? Čisté a nepoškozené oblečení je možno donést každý všední den od 10:00 do 18:00 do Sousedského domu Libuše v Janově, kde dají věcem druhý život.