Velké přeshraniční cvičení omezí dopravu

ilustr. obr.
  •  

Na česko – německých hranicích poblíž přechodu Hřensko/Schmilka se uskuteční cvičení integrovaných složek záchranného systému (IZS) Schöna 2019. Cvičení bude probíhat od odpoledních až do nočních hodin. Proto je nutné počítat na české straně s omezením na železnici, cyklotrasách i turistických stezkách. Do cvičení se zapojí složky IZS obou států.

„Od 16:30 hodin bude v sobotu 24. srpna v obou směrech uzavřena železniční trasa v údolí Labe směrem na Německo mezi Bad Schandau a zastávkou Schöna. Příměstské vlaky budou na německé straně končit na nádraží v Bad Schandau. Uzávěra železniční trasy potrvá do přibližně 24 hodin. Labská stezka pro cyklisty i chodce bude na levém břehu řeky uzavřena od odpoledních hodin do noci mezi zastávkou Schöna a mostem přes Krippenbach. Pro cyklisty jsou připraveny objízdné trasy, je ovšem nutné počítat s jejich větší náročností, protože vedou ven z údolí Labe,“ vysvětluje krajská mluvčí Lucie Dosedělová.

Na hranicích v této oblasti bude zakázáno vstupovat na turistické stezky, vedoucí ze směru Reinhardtsdorf a Schöna zpět k Labské stezce, hlavně se to týká stezky Hirschgrundweg. Omezení platí i pro řidiče, protože se v zde bude pohybovat velké množství vozidel IZS a může tedy docházet k dalším uzavírkám.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*