Výstava fotek z Mosteckých slavností napříč roky


Přes čtyřicet let fotí Luboš Dvořák všechny možné Mostecké slavnosti. Fotografováním začal živit v roce 1990, ale jako třídní fotograf fungoval už v páté třídě na mostecké 7. ZDŠ. Potom na gymplu, pajdáku, vojně, na učilišti SOU HAMR a Okresním kulturním středisku. Vedle zakázek ale přitom – jen tak pro sebe – fotil „lidi v akci“. Baví ho fotit „veškeré dění ze života“. Má rád nadsázku a ironii, jak je vidět na pečlivě vybraném souboru fotek z všelijakých mosteckých slavností z let 1983-2023.

V 80. letech chodil po městě a fotil situace, které ho zaujaly. Dnes to moc nejde, lidi jsou ve střehu a nechtějí být foceni. Křičí na něho „Co fotíš, vole? Máš to povolený?“ Proto čtyřicet let fotil různé veřejné akce, kde fotograf nevadí. „Vždycky jsem se tam snažil urvat něco pro sebe, když se naskytly nějaké absurdní situace. Nejsou to žádná poselství. Jsem fotograf, nepíšu manifesty. Fotím život ve městě. To mě baví. Jsem takový voyer, kterého zajímá, co dělají druzí. Bavím se tím, jak se baví druzí, a o to se chci na fotkách podělit,“ řekl Luboš Dvořák.

Výstavní síň Zlatá trojka a Městské divadlo v Mostě proto zve všechny zájemce v úterý 9. ledna v 17:00 na zahájení výstavy Mostecké slavnosti. Samotná výstava potrvá do konce února. Nenechte si to ujít, mnozí z vás se na fotkách možná poznáte. Vstup je zdarma.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*