Zabavené roušky byly i Červeného kříže


Část roušek, které tento týden zabavila policie v lovosické v průmyslové zóně, byla určena jako dar čínského Červeného kříže krajanům v Itálii. U zbytku roušek platí, že jde o dodávku, kterou česká firma nabízela ministerstvu zdravotnictví.

„Následné šetření odhalilo, že menší část z nich byla čínský dar Itálii. Zjišťujeme, co dělal čínský dar pro Itálii v Lovosicích, komunikujeme s oběma zeměmi a ujišťuji, že Itálie o nic nepřijde,“ uvedl v prohlášení ministr vnitra Jan Hamáček.

V úterý večer hejtman Bubeníček nařídil, že 680 tisíc respirátorů a roušek převezme stát. Využil tak oprávnění, které umožňuje krizový zákon. Část roušek a respirátorů zůstalo v Ústeckém kraji a zbytek šel do Prahy.

„Vše jsme se snažili rozdělit systematicky. Ministerstvo vnitra si odebralo pro potřeby policistů a hasičů 300 tisíc roušek a 14 tisíc respirátorů FFP2. I když se zdá, že bylo materiálu hodně, požadavky ze strany odběratelů jsou mnohonásobně vyšší, proto doufáme v brzkou zásilku od státu. Tyto získané prostředky pomohly uspokojit alespoň ty nejnutnější a nejpalčivější požadavky v první vlně a pro nejbližší dny,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*