Zajděte si na výstavu do litoměřického muzea


Užijte si červencový doprovodný program pořádaný k výstavě Sancta Maria. Mariánská úcta na Litoměřicku.

Už 1. července od 17.00 se uskuteční komentovaná prohlídka výstavy, kterou vás provedou její kurátoři archivář litoměřického biskupství Martin Barus a historička Oblastního muzea v Litoměřicích Kristína Sedláčková. Návštěvníci budou mít možnost dozvědět se více o předmětech, kterých se na výstavě nalézá přes pět desítek a mnoho z nich nebylo dosud vystavováno či jen velmi zřídka.

K vidění jsou vzácná umělecká díla z období gotiky, mezi nimi například nadmíru zajímavá oboustranná soška sloužící pravděpodobně jako svícen v interiéru kostela, výpravné barokní obrazy zachycující kromě náboženských témat také historické reálie nebo drobná malba E. G. Doerella připomínající kapličku, která stávala na litoměřickém předměstí a která z městského prostoru nadobro zmizela v polovině 20. století. Svůj příběh má však každý z vystavených předmětů, každý z nich nám poodhalí část historie a přiblíží podobu žité reality našich předků, jejíž neodmyslitelnou součástí byla i úcta k Panně Marii.

Již 15. července od 17.00 zvou pracovníci muzea na přednášku Jiřího Hladíka – Mariánská úcta v pohledu staletí. Přednášející návštěvníkům přiblíží téma, které dalo vzniknout této výstavě.


Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*