Oslavy partnerství s Fuldou a Míšní se blíží

Na fotografii přijímají místostarostové města Jiří Adámek s Petrem Panašem výpravu z partnerského města Fulda na litoměřické radnici. Foto: Město Litoměřice

Letos uplyne 25 let od uzavření partnerské smlouvy s německou Fuldou a 30 let od navázání spolupráce s Míšní. Litoměřice se na obě výročí připravují a ladí program účasti na tradičních akcích v partnerských městech. V kanceláři starosty proběhla první koordinační schůzka se zástupci Městských kulturních zařízení a Odboru marketingu a cestovního ruchu.

Jako první přijdou na řadu oslavy ve Fuldě během červnových Hesenských slavností, kam litoměřická delegace vyrazí od 12. do 14. června. „Na místě budeme mít stánky s prezentací Litoměřic a okolí, regionálních výrobků a turistickou nabídkou. V jednání je i kulturní vystoupení pěveckého sboru nebo hudebního tělesa,“ uvedl starosta Radek Löwy.

Oslavy 30 let partnerství s Míšní proběhnou o víkendu 18. až 20. září v rámci tamního vinobraní. Litoměřice zde představí město i České středohoří podobným způsobem jako ve Fuldě. Součástí bude také účast v tradičním průvodu alegorických vozů. „Náš vůz bude prezentovat oblast Zahrady Čech. Vyzdoben bude ovocem, zeleninou či květinami,“ doplnil starosta.