Peníze pomohly napříč Ústeckým krajem


Různým organizacím loni energetici přerozdělili celkem 823 000 korun. Finanční podpora směřovala do školství, zdravotnictví, sociální oblasti a sportu.

„Náš příspěvek směřoval do teplické nemocnice na nákup plicního ventilátoru,“ říká Jan Nechvátal, generální ředitel ČEZ Teplárenské. Dále společnost přispěla na potřebný zdravotnický materiál, jako jsou jednorázové overaly, respirátory a desinfekční prostředky, Hornické nemocnici v Bílině a také Městské nemocnici Duchcov VITA.

Stranou nezůstala ani pomoc Městskému ústavu sociálních služeb v Jirkově, kde pro klienty pořídili dvě polohovací křesla a dva tablety pro zlepšení jejich komunikace s příbuznými, když je v covidové době plné restrikcí nemohou osobně navštívit.

Ústecká pečovatelská služba využila finanční příspěvek na nákup dvou vozíků pro imobilní klienty a pořízení nájezdové rampy. Dalšími organizacemi zabývajícími se pomocí potřebným, kterým společnost usnadnila pořízení dezinfekčních a hygienických pomůcek souvisejících s prevencí proti onemocnění covid, ale také výtvarných potřeb byly Senior Teplice a Květina, které poskytují své sociální služby klientům z Teplic, Dubí a okolí.

Peníze šly i školám a do sportu. Herní prvky na hřiště si mohl pořídit Sportovní klub Trmice. Pro FK Ústí nad Labem – mládež se pro změnu stalo dosažitelné sportovní vybavení pro mladé fotbalisty, vybavení pro hru si obstaral i Florbal Ústí nad Labem. V případě HC Slovanu Ústí nad Labem pak ČEZ Teplárenská podpořila projekt „Hledáme nové talenty“.

Podpora šla i do školství.„ Mateřská škola Jirkov získala finanční prostředky na venkovní herní prvky a logopedické pomůcky. Mateřská škola U plavecké haly v Ústí nad Labem si také pořídila herní prvky na školní zahradu, stranou nezůstala ani podobná finanční podpora mateřinky v Ledvicích. Dům dětí a mládeže v Jirkově má díky našemu přispění nově vybavenou přírodovědnou učebnu,“ uzavírá Jan Nechvátal s tím, že motto o dobrém sousedství se bude společnost snažit naplňovat i letos.