Nejrizikovější kategorií jsou v Ústeckém kraji řidiči ve věku nad 70 let s 1 438 nehodami, dále pak řidiči ve věku 40 až 49 let, kteří zavinili 1 362 nehod a následují řidiči ve věku 30 až 39 let s 1 304 nehodami. Vyplývá to z ročních statistik dopravní policie.
„Mezi každou věkovou kategorií jsou dobří a špatní řidiči. Mladí jsou rychlí, rozhodní, ale chybí jim zkušenosti. Kdežto senioři jezdí pomalu, rozvážně, umějí lépe předvídat, ale bohužel někteří jezdí tak, že až zbytečně zdržují provoz. Většina seniorů není na toto tempo dopravy zvyklá. Čím jedou pomaleji, tím víc se tlačí ke středu vozovky a pak je těžší pro ostatní řidiče je předjet,“ řekl dopravní expert Jan Pechout a dodal, že dalším problém je, že se starší řidiči snadněji rozčílí a tím, že je nečekaně předjedou jiní řidiči nebo na ně zatroubí, tak je znejistí, začnou zmatkovat a dělat zbytečné chyby.
Podle vrchního komisaře Miroslava Mocka, hlavní příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, následovaný nepřiměřenou rychlostí a nedáním přednosti v jízdě. Podle délky řidičské praxe je nejrizikovější kategorie řidičů, kteří jezdí po silnicích déle než 10 let, následuje kategorie řidičů s délkou řidičské praxe 1 – 2 roky. Policie loni řešila na silnicích Ústeckého kraje 10 584 nehod.