Skláři symbolicky poděkovali zaměstnancům už po šestadvacáté


Ocenění dlouholetých pracovníků jednotlivých závodů sklářského koncernu AGC stříbrnými, zlatými a pamětními medailemi má už druhým rokem netradiční nádech. Kvůli pandemii koronaviru se opět neuskuteční společný slavnostní akt předávání, ale medaile za svoji dlouholetou práci převezmou ocenění zaměstnanci individuálně.

Jednou z oceněných je i Eva Mrázová, která ve společnosti pracuje už třicet let. Zlatou medaili jí předal člen představenstva AGC Flat Glass Czech Jiří Mašek. „Je to už moje druhá medaile, doma už mám stříbrnou,“ řekla Eva Mrázová a dodala, že to pro ni moc znamená. „Pro mě je to taková zpětná vazba od zaměstnavatele, že oceňuje to, že jsem tu strávila půlku života.“

Celý profesní život pracuje Eva Mrázová u společnosti na finančním úseku. „Prošla jsem mnoha odděleními, mnoha pozicemi. Začínala jsem na oddělení saldokonta, kde jsem odpovídala za zpracování a zaplacení došlých faktur, pak jsem pracovala na oddělení konsolidace, kde jsme dávali dohromady finanční výkazy,“ přibližuje s tím, že teď už jedenáct let odpovídá za oddělení závazků.

Podle Evy Mrázové se práce ve společnosti AGC během těch let změnila. Vše se zmodernizovalo. „Díky tomu, že technika postoupila na dnešní úroveň, můžeme v této covidové době, pracovat na home office,“ dodává.

Své dlouhodobé nejlepší zaměstnance oceňují společnosti, které jsou součástí celosvětové skupiny AGC, zlatými, stříbrnými a také speciální edicí pamětních medailí letos již pošestadvacáté.

„Zaměstnanci dostávají medaile již od roku 1996, to znamená, že se z toho stává už opravdu mnohaletá tradice,“ říká Libor Sehnal, personální ředitel AGC Flat Glass Czech s tím, že medaile slouží jako symbolické poděkování za dlouholetou práci našim věrným zaměstnancům.

Stříbrná medaile je za pětadvacetiletou práci pro společnost. Zlatá pak je za třicet let a další ze stejného kovu se věrným zaměstnancům uděluje periodicky po pěti následných letech. Pamětní medaile uděluje společnost jako symbolické poděkování za dlouholetou práci.

„Medaile vždy na tři roky máme uschované v podzemním trezoru Komerční banky. Poté vždy objednáme nové ve Státní mincovně. Takže to znamená, že člověk, který si jde pro zlatou medaili po pěti letech, tak má pokaždé unikát,“ vysvětluje Libor Sehnal a dodává, že jde opravdu o ryzí zlato či stříbro. „Cena zlaté medaile je zhruba deset tisíc korun a té pamětní kolem šesti tisíc korun,“ upřesnil.