V mostecké nemocnici nové centrum pro revmatiky


K ústeckému centru pro biologickou léčbu revmatických chorob letos přibylo  nové centrum v Nemocnici Most.

Cílem centra biologické léčby pro obor revmatologie v mostecké nemocnici je především zvýšit dostupnost léčby. Biologická léčba je určená pacientům se závažným průběhem vybraných onemocnění, u nichž je nedostatečný efekt terapie konvenčními chorobu modifikujícími léky.

„Zřízením našeho centra chceme usnadnit dostupnost této specializované péče zejména pacientům z jihozápadní části našeho kraje, ale dle potřeby revmatologů z ambulancí, kde nemají možnost indikovat biologickou léčbu, je po dohodě možné převzít do naší péče i pacienty z jiných lokalit. Snažíme se poskytovat dle možností léčbu v co nejširším rozsahu a pokračovat v udržení i rozvoji oboru revmatologie, který má v Mostě dlouholetou tradici. V současné době jsme již léčbu prvních pacientů zahájili a další pacienty budeme k terapii indikovat dle jejich zdravotního stavu,“ uvedla vedoucí Centra biologické léčby pro obor revmatologie v Nemocnici Most Ivana Malecká.

V revmatologické ambulanci v ústecké Masarykově nemocnici je v současnosti dispenzarizováno kolem 800 pacientů, biologickou léčbu užívají desítky z nich. Léčeni jsou zde pacienti z Ústecka i širokého okolí.


1 komentář u V mostecké nemocnici nové centrum pro revmatiky

  1. Dobrý den paní doktorko Malecká. Dne 14.12.2020 jsem u Vás byla v ordinaci v v Chomutově. Slíbila jste mi, že mi zavoláte kdy se mám dostavit do Mostu, že bych mohla jezdit do Mostu k Vám. Odevzdala jsem Vám veškerou dokumentaci , kterou jste si vyžádala k žádosti lázní. Napsala jste si můj telefon , že se mi ozvete a nic. Marta Kralikova , Wolkerova 1227, Litvínov, telefon 737813558. Prosím o odpověď.

Komentáře jsou uzavřeny.