AGC z Teplic je mezi top zaměstnavateli v kraji

ilustr. obr.

Teplická sklárna AGC Flat Glass Czech stále patří mezi top zaměstnavatele v Ústeckém kraji. Potvrdily to výsledky 16. ročníku soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku Ústeckého kraje. Výrobce plochého skla v soutěži obsadil 2. místo, stejně jako loni.

Tepličtí skláři prvních 14 ročníků této soutěže ovládli. I letos porota ocenila především propracovanou péči o zaměstnance a podporu regionu, kde je sklárna dlouhodobě vlastníkem fotbalových FK Teplice.

„Do vývoje na trhu práce v posledních měsících výrazně promlouvá pandemie covid-19. Myslím, že i na základě toho, jak jednotlivé firmy, především na jaře přistupovaly k ochraně a péči o zaměstnance v bezprecedentních podmínkách, se dá vystopovat, kdo patří na špičku mezi zaměstnavateli. Jsem rád, že se nám jako firmě daří ve srovnání s ostatními společnostmi v regionu stále držet na špičce v oblasti péče o zaměstnance i v působení v regionu. O to víc mě těší, že je to díky metodice Saratoga podloženo tvrdými a přesnými daty,“ Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech.

Pořadí v soutěži Sodexo Zaměstnavatel roku se určuje na základě speciální metodiky Saratoga poradenské společnosti PwC. Jde o velmi komplexní hodnocení firem podle světových standardů. Výsledky vyhlašuje Klub Zaměstnavatelů. Vyhlášení výsledků letošního ročníku bylo v důsledku pandemie covid-19 posunuto z června na září. Před AGC Flat Glass Czech se letos mezi zaměstnavateli do 5000 zaměstnanců umístila pouze společnost Unipetrol RPA ze Záluží. Třetí skončila společnost Nexen Tire Europe, která působí v průmyslové zóně Triangle.

V dosud uskutečněných 16 ročnících soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku Ústeckého kraje obsadila společnost AGC Flat Glass Czech 14 krát první a dvakrát druhé místo. V celostátní soutěži pak firma získala čtyřikrát první místo a v anketě Sodexo Zaměstnavatel desetiletí druhé místo.