ANKETA: Jaké budou vaše letošní Vánoce?


Miloslava Bálešová
85 let, důchodkyně,
Teplice

Koronavir mám za sebou a Vánoce budu trávit stejně jako už po několik roků u dcery. Hlavně všem přeji hodně zdraví do
roku 2021.

 

Jana Wünschová
75 let, klub turistů,
Litoměřice

Co se týče turistických pochodů, tak je pořádáme jen nárazově. Jen tak se mezi sebou sejdeme a půjdeme na Varhošť na druhý svátek vánoční. Navzdory koronaviru se provětráme. Osobně to nějak moc neprožívám. Bude to normální. Snažím se dodržovat, co se má.

 

Anna Šretrová
62 let, důchodkyně,
Ústí n. L.

Letošní Vánoce prožiju s rodinou. Těším se, až uvidím, jak bude malá reagovat na rozsvícený stromeček a dárky pod ním. Jinak se nebudu kvůli opatřením omezovat.

 

Josef Hon 76 let, spolek Arkadie, Teplice

Budou velmi jiné. U nás v Arkadii se vše omezuje. Hygienické předpisy jsou striktní. Vypadnul Mikuláš s čertem. A tak bych mohl pokračovat dál. Osobně jsem ve velmi těžké situaci, co se rodinného zdraví týče.

 


Miroslava Barešová

66 let, ředitelka Domova důchodců,
Bystřany

Je to malinko předčasné. Pokud bude trvat zákaz vycházení klientů, tak je to problém. Doposud trpěliví klienti už otevřeně říkají, že nemáme právo je tu držet.

 


Zdeněk Balcar

72 let, Rada seniorů,
Chlumec

Oslavím je v rodinném kruhu, tak jako každý rok.

 


Ilonka Šnorychová 73 let,

důchodkyně,
Most

Co se týká domova, tak to bude stejné. Starám se o to svoje, akorát je mi líto toho, co se děje ostatním, které to nějak poznamenalo.

 


Lenka Raadová

56 let, ředitelka Domova pro
seniory, Kadaň

Nebude žádný rozdíl. Vítám testování zdarma – kvůli dvěma dcerám s rodinami kvůli klientům, aby nedošlo k přenosu. Těším se na společně strávený Štědrý den a svátky. Co se domova týče, stále nevím, zda budeme moci pustit klienty na vánoční svátky domů. Čekáme, zda bude nějaká výjimka. Plánujeme s klienty i společnou večeři. Těšíme se a doufáme, že to všechno zvládneme a bude to v pořádku.

 


Zdeněk Kymlička

68 let, pořadatel akcí,
Ústí n. L.

Musím konstatovat, že slova pana prezidenta o hladovém herci nepadla vůbec na úrodnou půdu. K představení je potřeba spousta lidí. Rok nic nedělám. Na podzim se něco stačilo odehrát. Jinak Vánoce budou doufám příjemné a hezké. Vnučka ještě věří na Ježíška. U stromečku budeme mít i druhé vnouče – kluka – kterému bude v té době 11 měsíců.

 

Zdeněk Lhoták
62 let, důchodce,
Děčín

Vánoce si chci užít v kruhu rodiny, tak jako každý rok. Já dodnes celkem hodně sportuji a myslím si, že mám tuhý kořínek.

 


Jiří Vronský

57 let, ředitel Domova
pro seniory, Ústí n.L.

Moje Vánoce budou stejné jako vždy. Sejdu se s rodinou. Mám rád pohodu a ta bude stejná jako každý rok. Těším se i na vzdálené
příbuzné.

 


Helena Voctářová

74 let, spolek Zvonkohra,
Teplice

Vánoce 2020? Hledat v srdci klid a mír. Najít naději a optimismus.