Asistenční centrum hledá tlumočníky


Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině, které v Ústeckém kraji začalo fungovat v budově bývalého rektorátu ústecké univerzity, pomohlo už více než tisícovce lidí z Ukrajiny.

„Centrum navštívilo během prvních dní přes 1 200 lidí prchajících z Ukrajiny. Všechny složky, které zde poskytují své služby, fungují bezproblémově. Potíže může do budoucna působit nedostatek tlumočníků do ukrajinštiny, kteří jsou nejpotřebnější u administrace,“ říká krajská tisková mluvčí Hana Šťástková a dodává, že krizový štáb by proto velmi uvítal pomoc s překládáním. Všichni, kteří chtějí lidem z Ukrajiny pomoci s orientací v prostředí a tlumočením, se mohou hlásit na e-mailu nno@ulk.izscr.cz.

Krajské asistenční centrum funguje nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu. Obrátit se na něj lze prostřednictvím e-mailové adresy kacpu@ulk.izscr.cz nebo telefonicky na nonstop linku 974 444 444. „Aby byl servis poskytovaný uprchlíkům z Ukrajiny co nejefektivnější, došlo k přesunutí stěžejních aktivit asistenčního centra z prostor malé tělocvičny do místnosti bývalé jídelny. Prostory tělocvičen slouží nyní jako zázemí a zároveň prostor pro humanitární pomoc,“ doplňuje mluvčí kraje.